zpravodajství

Stálé operační centrum MP Zlín prochází po 10 letech komplexní rekonstrukcí

aktualizace 9.11.2017 11:43, Administrátor   Tisk článku  Poslat článek e-mailem
 

Počínaje středou 8. listopadu 2017 byla zahájena rekonstrukce pracoviště Stálého operačního centra Městské policie Zlín. Děje se tak po více než deseti letech nepřetržitého provozu.

„Stálé operační centrum je z hlediska řízení přímého výkonu služby naprosto klíčovou součástí zlínské městské policie. O tom nejlépe vypovídá skutečnost, že za uplynulých deset let bylo jen na lince tísňového volání – 156 přijato více než 58 tisíc oznámení od občanů Zlína,“ sdělil ředitel MP Zlín, Ing. Milan Kladníček, MBA.

 

Po technické stránce ale není činnost stálého operačního centra jen o obsluze linky tísňového volání. Pracoviště je vybaveno zobrazovacími prostředky Městského kamerového dohlížecího systému, lze odtud ovládat Výstražný informační systém obyvatelstva a jsou sem vyvedeny veškeré výstupy prvků technické podpory výkonu služby. Komunikace s veřejností přitom neprobíhá nejen prostřednictvím telefonních linek, strážníci jsou zde k dispozici občanům 24 hodin denně, 365 dní v roce.

„Jedná se o mimořádně exponované pracoviště. Při stávající rekonstrukci tak nechceme pouze nahradit opotřebované vybavení, ale máme ambice zvýšit úroveň pracovního prostředí, která bude přínosem pro službukonající strážníky a v důsledku povede ke zvyšování kvality našich služeb při zajišťování bezpečnosti obyvatel našeho města,“ dodal ředitel Kladníček.

Důležitou informací je, že třítýdenní náhradní režim provozu Stálého operačního centra by se neměl nijak negativně dotknout služeb MP Zlín pro veřejnost.

- pj -

 
Zpět k přehledu článků...
počet zhlédnutí: 114